Powiatowe dni bezpieczeństwa - kolejna akcja znakowania rowerów - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Powiatowe dni bezpieczeństwa - kolejna akcja znakowania rowerów

Data publikacji 28.08.2012

Policjanci z Człuchowa przeprowadzili trzecią akcję znakowania rowerów. Technicznie zabezpieczonych przed kradzieżą zostało 210 rowerów. Działania prewencyjne funkcjonariuszy mają na celu zapobieżenie kradzieżom rowerów. Dziękujemy partnerom akcji za pomoc w realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa na drogach.

W sobotę (25 sierpnia br.) policjanci z Człuchowa po raz kolejny przeprowadzili akcję znakowania rowerów. W ramach obchodów Powiatowych Dni Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego policjanci wspólnie z firmą posiadającą specjalny przyrząd do znakowania rowerów po raz trzeci przeprowadzili akcję technicznego zabezpieczenia rowerów przed kradzieżą.

Znakowanie polegało na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz wydaniu właścicielowi potwierdzenia oznakowania roweru jako poświadczenia jego rejestracji w bazie danych.

Oznakowanych zostało kilkadziesiąt jednośladów, a łącznie podczas trzech edycji technicznie zabezpieczonych przed kradzieżą zostało 210 rowerów. Funkcjonariusze rozdawali też ulotki dotyczące nowego prawa rowerowego oraz poradniki komunikacji rowerowej "Pomorze na dwóch kółkach", to informator zawierający cenne wskazówki dotyczące wyposażenia roweru, bezpieczeństwa na drodze, a także o zabezpieczeniu roweru przed kradzieżą. Informatory przekazane zostały przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Starostwie Powiatowym w Człuchowie.

Rowerzyści otrzymywali również katalogi tras rowerowych z mapą. Książeczki pt. "Szlaki rowerowe ziemi człuchowskiej" wraz z mapą przekazało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno. Dla najmłodszych funkcjonariusze przygotowali miasteczko ruchu drogowego. Każdy mógł spróbować swoich sił i sprawdzić znajomość przepisów pod okiem policjantów ruchu drogowego. Podczas akcji można było również otrzymać kodeks rowerzysty lub motorowerzysty, długopisy, odblaski i breloczki do kluczy. Chętni mogli skorzystać z alkogogli, które dają wrażenie bycia pod wpływem alkoholu. W zależności od masy ciała osoby, która ubierze okulary odczuwalny jest efekt nietrzeźwości jak po spożyciu alkoholu.

Sobotnie działania policjantów, to przede wszystkim akcja prewencyjna, mająca na celu zapobieżenie kradzieżom rowerów na terenie powiatu, poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. To również możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego czy znalezionego przez policjantów roweru. Dziękujemy firmie Pana Tomasza Kierskiego z Chojnic "ROWERY-naprawa-serwis-sprzedaż", dzięki której mogliśmy przeprowadzić kolejną akcję znakowania rowerów. Dziękujemy również partnerom akcji - Powiatowej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Starostwie Powiatowym w Człuchowie oraz Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Debrzno za pomoc w realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa na drogach.

(KWP w Gdańsku / pt)

Polska Policja