Działania na wodach w powiecie inowrocławskim - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania na wodach w powiecie inowrocławskim

Data publikacji 28.08.2012

Służby ratunkowe m.in. policja, straż pożarna i WOPR działały wspólnie, by poprawić bezpieczeństwo na wodach. Nie obyło się bez mandatów.

W ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna Woda” na akwenach powiatu inowrocławskiego – Jezioro Szarlej oraz Gopło, zostały zorganizowane działania. Wspólnie spotkało się kilka służb ratunkowych. Na wodach razem z policjantami z Kruszwicy pływali funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej, WOPR-u, Państwowej Straży Pożarnej z Inowrocławia, Społecznej Straży Rybackiej oraz Służba Nadgoplańskiego Parku 1000-lecia.

Wylegitymowano ponad 30 osób, skontrolowano 24 wędkarzy, 9 łodzi i ośrodek wypoczynkowy. W trakcie działań ujawniono 3 wykroczenia. Nie obyło się bez mandatów, które nałożono za brak sprzętu ratunkowego.
W czasie prowadzonej akcji szczególną uwagę zwracano właśnie na posiadanie wyposażenia ratunkowego, trzeźwość oraz bezpieczne poruszanie się na drodze wodnej. Działania objęte były honorowym patronatem Wicemarszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pana Dariusza Kurzawy.

(KWP w Bydgoszczy / pt)

Polska Policja