Policjanci na Dożynkach w Ostrowie Wielkopolskim - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na Dożynkach w Ostrowie Wielkopolskim

Data publikacji 28.08.2012

Dla dorosłych i dla dzieci w dniu 26 sierpnia 2012 roku podczas XIV Wojewódzko-Diecezjalnych Dożynek w Ostrowie Wielkopolskim policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu zorganizowali stoiska profilaktyczne.

Dla dzieci była to wspaniała okazja do zapoznania się z elementarnymi zasadami bezpieczeństwa podczas zabawy, na ulicy, w przypadku ataku psa, czy w sytuacji, gdy zaczepia je osoba obca.

Młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności praktyczne jazdy rowerem na specjalnie przygotowanym torze rowerowym oraz teoretyczne - sprawdzono znajomość przepisów ruchu drogowego.

Dla dorosłych przygotowano tor przeszkód, który pokonać należało w alkogoglach – symulatorze upojenia alkoholowego. Okazało się, że tak proste czynności jak telefon na Policję, czy ominięcie kilku przeszkód stanowiło niezwykły problem dla osób „pod wpływem".

Liczne gry, zabawy i konkursy, a także pokaz wyposażenia Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu przyniosły uczestnikom wiele radości oraz niezbędnej wiedzy, która pozwoli w przyszłości unikać sytuacji niebezpiecznych.

(KWP w Poznaniu / pt)

Polska Policja