Działania "Bezpieczna woda" - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Bezpieczna woda"

Data publikacji 24.08.2012

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego zaangażowali się w akcję informacyjno-edukacyjną Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Komendy Głównej Policji „Bezpieczna woda”. Funkcjonariusze na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych przypominali dzieciom o bezpiecznych zasadach wypoczynku nad wodą. W trakcie tego spotkania rozmawiano także o potencjalnych zagrożeniach, na które podczas letniego wypoczynku są narażone dzieci.

Wczoraj na ternie ośrodka wypoczynkowego nad Jeziorem Hartowieckim policjanci przeprowadzili spotkanie informacyjno-edukacyjne z dziećmi pod nazwą "Bezpieczna Woda". Celem tego przedsięwzięcia było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w rejonie obszarów wodnych, a także promowanie bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w czasie letniego wypoczynku.

Ponadto funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa w lesie, w kontaktach z obcymi osobami, zarówno na podwórku jak i w sieci internetowej. Policjanci przestrzegali również młodzież przed nałogami i spożywaniem alkoholu.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusze przekazali plakaty akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna woda” oraz naklejki „nie pływam pod wpływem, po alkoholu mogę nie wypłynąć”. Wszystkie dzieci otrzymały książeczki z zasadami bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie.

(KWP w Olsztynie / pt)

Polska Policja