Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Siemiatycze - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Siemiatycze

Data publikacji 22.04.2013

W dniach 25 kwietnia - 6 maja siemiatyccy policjanci, w ramach Drugiego Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ, włączą się w działania związane z obchodami Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przypadającego na 6 maja 2013 roku. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów będzie „Bezpieczeństwo pieszych – niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w miastach”.

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest adresowany przede wszystkim do młodych uczestników ruchu drogowego - pieszych, rowerzystów, motocyklistów, początkujących kierowców i pasażerów. Cele tego wydarzenia to głównie promocja działań poprawiających bezpieczeństwo młodych ludzi na drogach: jazdy w kaskach, zapinania pasów, zmniejszenia liczby młodych kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu i ograniczenia nadmiernej prędkości.

W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na poziomie lokalnym, krajowym, regionalnym i globalnym - na całym świecie zorganizowane zostaną imprezy i spotkania związane z edukacją i zapobieganiem zagrożeniom występującym w ruchu drogowym. Również siemiatyccy policjanci włącza się w te obchody. W Siemiatyczach rozpoczną się one już 25 kwietnia przemarszem ulicami miasta III Podlaskiej Spartakiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Około 200 uczestniczących osób idąc będzie promować hasła związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach.

Następnie 30 kwietnia przy Szkole Muzycznej planowane jest spotkanie profilaktyczne dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego,  a 6 maja policjanci wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta w Siemiatyczach i przy wsparciu kolegów ze Straży Granicznej i Pożarnej, przeprowadzą szereg działań i akcji mających na celu promowanie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta przygotowano wiele niespodzianek i atrakcji. Szczegóły już wkrótce.

(KWP w Białymstoku / pt(

Polska Policja