Nie daj się zrobić w jajo! - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie daj się zrobić w jajo!

Data publikacji 28.03.2013

Ruszyła kolejna odsłona kampanii wymierzonej przeciwko kieszonkowcom „Nie daj się złowić” pod wielkanocną nazwą „ Nie daj się zrobić w jajo”. Podobnie, jak w ubiegłych latach akcja prowadzona jest wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego i potrwa do 31marca.

Jak przed każdymi świętami wzmaga się ruch na bazarach, gdzie zapominając o podstawowych zasadach prawidłowego zabezpieczenia swoich portfeli w szaleńczym tempie robimy zakupy.

O bezpieczeństwie własnych kosztowności zapominamy także w środkach komunikacji miejskiej, gdzie w tłoku jesteśmy szczególnie narażeni na kradzież.

Należy wyraźnie podkreślić, iż właśnie takie okazje wykorzystują kieszonkowcy. W trosce o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców m.st. Warszawy, osób pracujących w stolicy, jak też turystów, policyjni wywiadowcy swoje działania prowadzić będą głównie w autobusach, tramwajach oraz metrze.

Działania edukacyjne polegać będą na kontrolowanym inscenizowaniu przez policjantów momentów kradzieży kieszonkowych, w celu uświadomienia wytypowanym osobom, jak nieuwaga i brak nadzoru nad posiadanym mieniem może zachęcić potencjalnych złodziei do kradzieży. Jednocześnie policjanci rozdawać będą „żółte kartki”, które są formą ostrzeżenia dla „gapowiczów”.

Aby nie paść ofiarą kieszonkowca, policjanci radzą:

• bądź uważny w miejscach zatłoczonych;
• nie obdarzaj obcych nadmiernym zaufaniem;
• nie eksponuj rzeczy wartościowych np. pieniędzy, dokumentów;
• torebkę, saszetkę noś zawsze zamkniętą;
• podczas podróży pilnuj swojego bagażu;
• nie noś karty bankomatowej razem z zanotowanym numerem PIN.

(KSP / pt)

Polska Policja