Policjanci na spotkaniu w szkole w Parchaniu - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na spotkaniu w szkole w Parchaniu

Data publikacji 08.01.2013

O bezpieczeństwie z dziećmi trzeba często rozmawiać. Bywa i tak, że to policjanci wyręczają czy uzupełniają rodziców w przekazaniu ważnych informacji. Inowrocławscy mundurowi tym razem spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami z Parchania.

Mundurowi z inowrocławskiej policji spotkali się (07.01.13) z uczniami wszystkich klas w Szkole Podstawowej w Parchaniu. Funkcjonariusze rozpoczęli od najmłodszych. Podczas spotkania z przedszkolakami mundurowi wpajali im reguły właściwego postępowania w szkole oraz poza nią. Omówili również zasady ruchu drogowego. By maluchy były lepiej widoczne na drodze policjanci podarowali im taśmy odblaskowe.

Edukacja pozostałych uczniów klas od I do VI dotyczyła właściwych zachowań w przypadkach zagrożenia. Dużą część spotkania mundurowi poświęcili na omówienie bezpiecznych sposobów spędzania wolnego czasu, zwłaszcza w czasie zbliżających się ferii zimowych. Rozmawiali o zasadach związanych z kontaktami z osobami obcymi, o korzystaniu z internetu oraz o prawidłowym zachowaniu na drodze.

Policjanci udzielili uczniom wiele wskazówek, o których powinni zawsze pamiętać podczas wypoczynku zimą np: rzucając się śnieżkami, nie wolno łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieniami. Nie rzucamy też nikomu kulkami w twarz. Nie należy rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody. Może to uszkodzić auto. Poza tym, zaskoczony kierowca może stracić panowanie nad pojazdem i może dojść do nieszczęścia. Nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu jezdni, bo sanki mogą wjechać wprost pod samochód.

Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, czyli na zorganizowanych lodowiskach. Stawy, jeziora czy rzeki nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Jeśli widzimy zwisające z dachów sople, nie wolno ich strącać patykami czy kamykami. Grozi to urazem. Nie wolno organizować kuligów na terenie dróg publicznych. Absolutnie nie wolno przyczepiać sanek do pojazdów mechanicznych.

Na koniec spotkania policjanci przekazali dzieciom książeczki edukacyjne pt. „Zima”. Zawierają one nie tylko cenne informacje na temat bezpieczeństwa zimą, ale też porady jak postępować gdy załamie się pod człowiekiem lód i co wówczas należy zrobić, aby pomóc.

(KWP w Bydgoszczy / pt)

Ładowanie odtwarzacza...
Polska Policja