Mikołaj na drodze i nie tylko - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mikołaj na drodze i nie tylko

Data publikacji 06.12.2012

6 grudnia 2012 r. na terenie województwa łódzkiego dzieci mogły spotkać wyjątkowego Mikołaja. Nie miał jednak przed sobą żadnego Rudolfa czy też innego renifera. Poruszał się po ulicach nie saniami, a radiowozem policyjnym razem z mundurowymi. Obdarzał prezentami najmłodszych, których spotykał w okolicach szkół. Docierał także do dziecięcych szpitali. Maluchy chętnie odpowiadały na pytania dotyczące ich bezpieczeństwa, a w zamian za to otrzymywały paczki z prezentami takimi jak słodycze, kamizelki odblaskowe, plany lekcji i inne edukacyjne materiały.

Rano z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi wyjechało 5 patroli policyjnych z Św. Mikołajami na pokładzie. Jeden pojechał do Pabianic, drugi na teren powiatu łódzkiego wschodniego, trzeci do Zgierza, pozostałe poruszały się po ulicach Łodzi.

Policjanci obserwowali zachowanie uczniów przed szkołami w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Fun kierujących, poruszających się w pobliżu szkół. Mikołajowi pomagał Kot Prewencjusz -maskotka łódzkiej Policji.

Skierniewiccy funkcjonariusze odwiedzili wraz ze Św. Mikołajem pacjentów na dziecięcym oddziale miejscowego szpitala i swoja wizytą sprawili, że na twarzach maluchów zawitał uśmiech.

Również dzisiaj na drogach powiatu wieluńskiego, pojawił się „Policyjny Mikołaj”. Poruszał się razem z mundurowymi z wieluńskiej drogówki i Zespołu d/s Nieletnich. Mikołaj wyjechał na spotkanie dzieciom ze szkół podstawowych. Maluchy wcale nie były zaskoczone bo ten Mikołaj odwiedza.ich co roku. Rozdawał upominki tylko za to, że dzieci były grzeczne przez cały rok. Jednak czasami zadawał również pytania np.: na jakim świetle może przejechać Mikołaj swoimi saniami? Był nie tylko na drodze, ale także w szkołach podstawowych w Mokrsku i Skomlinie. W natłoku spraw jakie ten wyjątkowy Święty w tym czasie ma do załatwienia, sprawił dzieciakom i dorosłym olbrzymią radość. Pełen wypas z tym dziadkiem - mówiły dzieci. Nie tylko najmłodsi otrzymywali od Mikołaja upominki w postaci światełek, opasek odblaskowych czy słodyczy. Wieluńską akcje wspierał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu.

(KWP w Łodzi / pt)

Polska Policja