Spotkanie policjantów z dziećmi w Człopie - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie policjantów z dziećmi w Człopie

Data publikacji 06.12.2012

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Człopie zaprosiły do siebie policjantów, a ci bez wahania przyjęli zaproszenie. Funkcjonariusze rozmawiali z maluchami o bezpieczeństwie i przypominali o tym, jak ważna jest właściwa postawa w stosunku do słabszych.

W prelekcji udział wzięli uczniowie klas II, III i IV. Policjanci omówili temat kradzieży i podkreślali, że kradzież jest złym czynem. Kilkulatki dowiedziały się, że kradzież tylko jednej rzeczy czyni człowieka złodziejem i psuje jego dobrą opinię, a złodziej zawsze poniesie konsekwencje.

Ze starszymi uczniami mundurowi poruszyli temat zachowań w szkole, domu i podczas zabaw na podwórku. Odnosząc się do hasła „Bądź bardzo odważny - nie daj się chuliganom" prowadzący edukacyjną lekcję zaprezentowali film DVD. Celem tego spotkania było kształtowanie właściwych postaw wobec ludzi, dzieci inaczej wyglądających, biednych i słabszych. Policjanci przypominali, że krzywdzenie innych jest złe i wszelka przemoc wobec innych dzieci jest zabroniona.

Aby lepiej zapamiętać edukacyjne spotkanie dzieci powtarzały za policjantami hasła przewodnie takie jak: „Bądź dobry dla innych, to inni będą dobrzy dla ciebie" oraz „Pomóż innym jeżeli potrzebują twojej pomocy". Wszyscy uczniowie otrzymali od policjantów profilaktyczne plany lekcji i zakładki do książek.

(KWP w Szczecinie / pt)

Polska Policja