Fałszywi siostrzeńcy zatrzymani - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywi siostrzeńcy zatrzymani

Data publikacji 24.03.2011

Policjanci z Zabrza zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy metodą na tzw.”wnuczka” próbowali wyłudzić pieniądze. Oszuści, podając się za siostrzeńców, usiłowali naciągnąć dwie kobiety. Mieszkanki Zabrza wyczuły jednak podstęp i zaalarmowały policję. Wczoraj sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn. Za oszustwa grozi im nawet 8 lat więzienia.

Przestępcy próbowali oszukać dwie kobiety mieszkające w centrum miasta. Schemat działania był w obu przypadkach taki sam. Podając się za siostrzeńców, prosili o pilne pożyczenie pieniędzy.

W pierwszym przypadku wskazali na okazyjną możliwość kupienia mercedesa. Na jego zakup potrzebna im była kwota 22.000 euro. Kobiety, do których dzwonili naciągacze, zachowały zimną krew i wstępnie przystały na prośbę pseudosiostrzeńców. Wyczuwając jednak nieuczciwe zamiary mężczyzn, powiadomiły policję.

Dalsze rozmowy z oszustami zabrzanki prowadziły już w obecności i zgodnie z zaleceniem mundurowych. Przestępcy, choć kilka razy próbowali weryfikować prawdomówność przyszłych ofiar, dali się jednak wciągnąć w policyjną pułapkę. Stróże prawa na gorącym uczynku zatrzymali 27-letniego zabrzanina w mieszkaniu przy ulicy Brzóski. Następnie w ręce funkcjonariuszy wpadł 31-latek z Bielska-Białej, który udał się po odbiór pieniędzy do mieszkanki ulicy Długiej. Podczas zatrzymania starszy z oszustów próbował załatwić całą sprawę, namawiając policjantów do przyjęcia łapówki w wysokości 10.000 złotych.

Jak ustalili śledczy, organizatorem całego procederu był mieszkaniec Bielska-Białej. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Wczoraj decyzją sądu rejonowego zostali tymczasowo aresztowani. Za oszustwa mogą spędzić za kratkami nawet 8 lat.

(KWP Katowice)

Ładowanie odtwarzacza...
Polska Policja