Autochodzik pomaga dzieciom - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Autochodzik pomaga dzieciom

Data publikacji 26.03.2010

Wraz z przyjściem wiosny dzieci w Miejskiego Przedszkola w Gozdnicy uczestniczyły w zajęciach o bezpieczeństwie na drodze. Aby efektywniej uczyć dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy, policjant przywiózł do przedszkola specjalny zestaw edukacyjny.

Wczoraj policjant z żagańskiego zespołu do spraw nieletnich, przeprowadził praktyczne zajęcia z dziećmi w Miejskim Przedszkolu w Gozdnicy.

Policjant, na zajęcia o zasadach bezpieczeństwa na drodze, przywiózł specjalny zestaw edukacyjny – przenośne miasteczko ruchu drogowego.

Przedszkolaki na świeżym powietrzu i przy pięknej pogodzie mogły przećwiczyć zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy. A kolorowe, bardzo atrakcyjne elementy miasteczka ruchu drogowego spowodowały, że zajęcia były dla dzieci również dobrą zabawą.

W praktycznych zajęciach pod okiem specjalisty uczyło się wczoraj 67 przedszkolaków.Przenośne miasteczko ruchu drogowego, tzw. Autochodzik, Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu otrzymała w 2008r.

Zakup tego zestawu edukacyjnego został sfinansowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, Komisję Praworządności i Bezpieczeństwa Rady Miasta Żagań oraz Stowarzyszenie "Wspólnie Bezpieczniej” w Żaganiu.

(Źródło: KWP Gorzów Wlkp.)
 

Polska Policja