Już dzisiaj Wielki Finał "Bezpiecznej Zerówki" - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Już dzisiaj Wielki Finał "Bezpiecznej Zerówki"

Data publikacji 26.03.2010

36 najlepszych uczestników eliminacji powiatowych, pięć konkurencji Turniejowych, układanie puzzli wielkoformatowych i nauka pierwszej pomocy przedmedycznej to tylko częściowy scenariusz piątkowego (26 marca 2010 r.) III już Finału Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczna Zerówka".

Sześciolatki z 12 przedszkoli woj. lubuskiego przyjadą do Gorzowa Wlkp. by sprawdzić swoją wiedzę i zawalczyć o wspaniałe nagrody.

Głównymi celami Turnieju jest edukacja dzieci z grup „zerówkowych” w zakresie bezpiecznych zachowań, ukierunkowanie działań dzieci na pomoc rówieśnikom w sytuacjach kryzysowych oraz propagowanie pozytywnego wizerunku policjanta wśród dzieci.

36 zawodników (drużyny trzyosobowe) z 12 przedszkoli z całego województwa lubuskiego, 26 marca 2010 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. rozpocznie Turniejowe potyczki od „Quizu wiedzy o bezpieczeństwie”.

Uczestnicy odpowiedzą na 12 pytań otwartych. Później przyjdzie czas na zadania praktyczne – „Puzzle” i „Zagadki słowno – obrazkowe”.

W ramach przerwy dzieci nauczą się również zasad postępowania w sytuacjach kryzysowych (sposoby wzywania służb ratunkowych, opatrywanie ran) dzięki Grupie Ratownictwa Medycznego PCK przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Deszcznie.

Po przerwie sześciolatki przystąpią do zadań praktycznych na Patio KWP w Gorzowie Wlkp.

Dzieci sprawdzą swoją wiedzę w „Miasteczku Ruchu Drogowego” oraz swoje umiejętności w ramach „Toru sprawnościowego ze znakami drogowymi”.

W Komisji Turniejowej zasiądą przedstawiciele Wydziału Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. oraz Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp.

Przed ogłoszeniem wyników najmłodsi spotkają się jeszcze z tygryskiem Lupo układając jego wizerunek jako puzzle wielkoformatowe (2x3 metry). Żywy Lupo wręczy dzieciom i przedstawicielom placówek przedszkolnych nagrody na zakończenie imprezy.

Turniej finansowany jest przez Fundację „Contra Crimen” w Gorzowie Wlkp. w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” (zrealizowane przy pomocy finansowej Wojewody Lubuskiego).

Dodatkowe nagrody ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp.

(Źródło: Gorzów Wlkp.)

Polska Policja