Trening czyni mistrza już z 6-latka - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trening czyni mistrza już z 6-latka

Data publikacji 10.03.2010

Sześciolatki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Żaganiu uczestniczyły w praktycznych zajęciach o bezpieczeństwie na drodze. Aby efektywniej uczyć dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy, policjant przywiózł do szkoły specjalny zestaw edukacyjny.

Wczoraj roku policjant z żagańskiego zespołu do spraw nieletnich przeprowadził zajęcia z sześciolatkami, w Szkole Podstawowej nr 4 w Żaganiu.

Spotkanie miało charakter przygotowań do finału powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczna Zerówka”.

Aby utrwalić poznane przez dzieci zasady bezpieczeństwa na drodze, policjant przywiózł specjalny zestaw edukacyjny – przenośne

miasteczko ruchu drogowego.

Dzieci mogły przećwiczyć te zasady w praktyce pod okiem specjalisty. A kolorowe, bardzo atrakcyjne elementy miasteczka ruchu drogowego spowodowały, że zajęcia były dla dzieci również świetną zabawą.

Finał powiatowy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą „Bezpieczna Zerówka” odbędzie się 12 marca tego roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żaganiu. W zawodach weźmie udział 11 drużyn

sześciolatków z terenu powiatu żagańskiego.

(Źródło: Gorzów Wlkp.)
 

Polska Policja