"Oscar" dla śląskiej Policji - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Oscar" dla śląskiej Policji

Data publikacji 09.03.2010

Śląscy policjanci zostali uhonorowani statuetką – najwyższą nagrodą Fundacji ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom". W ten sposób doceniono wkład i zaangażowanie policjantów w akcję czytania dzieciom w szpitalach. Działania prowadzone były od listopada do grudnia ub.r. pod nazwą "Sznupek w szpitalu".

8 marca w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbył się VIII Finał kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom”. Był on okazją do podziękowania najaktywniejszym Liderom i Koordynatorom kampanii czytania, którzy działają społecznie w całym kraju, a także osobom, firmom, instytucjom, które na różne sposoby wspierają działania Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Patronat nad VIII Finałem CPCD objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tegorocznej uroczystości wzięło udział wiele osób ze świata kultury, edukacji i mediów.

Nagrodę specjalną za całokształt twórczości dla dzieci odebrała pisarka Małgorzata Musierowicz. Komisja konkursowa przyznała 7 superstatuetek, 5 statuetek oraz 19 medali dla wyróżniających się Liderów i Koordynatorów kampanii z całego kraju.

Fundacja uhonorowała najwyższą nagrodą – statuetką, garnizon śląski za akcję czytania dzieciom pod nazwą "Sznupek w szpitalu”. Nagroda ta jest podziękowaniem dla wszystkich policjantów z 19 komend powiatowych i miejskich Policji, którzy w ten sposób włączyli się do działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci.

(Źródło: KWP Katowice)

Polska Policja