Policjanci spotkali się z dziećmi - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spotkali się z dziećmi

Data publikacji 11.02.2010

Policjanci z Komisariatu Wrocław Fabryczna spotkali się po raz kolejny z młodzieżą. Tym razem byli to uczestnicy półkolonii w szkole podstawowej nr 113 przy ul. Zemskiej we Wrocławiu i klubu Formaty. Głównym tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w mieście. Omówili również szczegółowo zagrożenia wynikające z nierozwagi podczas zabaw oraz niebezpieczeństwa, których można uniknąć. Funkcjonariusze opowiedzieli między innymi jak się zachowywać, gdy do naszych drzwi puka nieznajoma osoba lub co zrobić jak nas ktoś zaczepi na podwórku. Sierżant Joanna Zbielska oraz sierżant Marcin Kukliński, przeprowadzili konkursy dotyczące bezpiecznego zjazdu na sankach oraz poruszania się po lodzie. Quizy zakończyły się rozdaniem atrakcyjnych nagród: gier, odblasków, książeczek, kredek. Wśród nagród były też gwizdki, które mogą się przydać do alarmowania gdy spotka dzieci jakieś niebezpieczeństwo.

Po każdym ze spotkań uczniowie mogli porozmawiać z Policjantami i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Zaplanowano również cykl spotkań w pozostałych szkołach na terenie Fabrycznej.

(Źródło: KWP Wrocław)

Polska Policja