"Bezpieczna Lubuska Szkoła" - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna Lubuska Szkoła"

Data publikacji 19.11.2009

Podniesienie bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych województwa lubuskiego, a także budowanie przyjaznego klimatu współpracy między instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to cel dzisiejszej międzynarodowej konferencji. Jej głównymi adresatami są dyrektorzy gimnazjów, komendanci miejscy i powiatowi policji oraz specjaliści ds. nieletnich i prewencji kryminalnej.

Dzisiaj w siedzibie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbyła się Międzynarodowa Konferencja pn.:” Bezpieczna Lubuska Szkoła”. W konferencji przygotowanej przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. przy współpracy z Fundacją Contra Crimen udział wzięli dyrektorzy gimnazjów, komendanci powiatowi i miejscy policji naszego województwa oraz specjaliści ds. nieletnich i prewencji kryminalnej. Na specjalne zaproszenie stawili się również policjanci z Brandenburgii.

Celem konferencji była wymiana informacji i doświadczeń między instytucjami, dla których dobro uczniów jest najważniejsze. Omawiano tematy związane z zagrożeniami, na jakie narażeni są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół zawodowych i średnich. Wszystkim zebranym w gmachu biblioteki przyświecał cel podniesienia bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych oraz doprowadzenie do doskonałej współpracy między wymienionymi wyżej instytucjami.

W konferencji udział wzięli również eksperci i specjaliści z Uniwersytetu Zielonogórskiego, centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Ich wiedza i doświadczenie zostaną wykorzystane przez zainteresowane sprawą instytucje.

(źródło: KWP Gorzów Wlkp.)
 

Polska Policja