„Bezpieczeństwo osób starszych” – forum dyskusyjne - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

„Bezpieczeństwo osób starszych” – forum dyskusyjne

Data publikacji 23.03.2019

W Komendzie Powiatowej Policji w Oławie odbyło się forum dyskusyjne pod hasłem „Bezpieczeństwu osób starszych” z udziałem seniorów, przedstawicieli lokalnych banków, ZUS, powiatowego rzecznika konsumentów oraz innych placówek świadczących usługi na rzecz osób starszych. Podczas spotkania dyskutowano o działaniach profilaktycznych i edukacyjnych zwiększających bezpieczeństwo osób starszych oraz o sposobach dotarcia z tą wiedzą do jak najszerszego kręgu seniorów i ich rodzin.

Mając na uwadze realizację założeń wojewódzkiego programu profilaktycznego „Wzorowy Senior” oraz zdarzające się przypadki prób wykorzystania osób starszych przez oszustów działających różnymi „odmianami przestępstw na wnuczka”, w celu przeciwdziałania tym zagrożeniom, Komenda Powiatowa Policji w Oławie zorganizowała forum dyskusyjne z udziałem seniorów, przedstawicieli lokalnych banków, ZUS, powiatowego rzecznika konsumentów oraz innych placówek świadczących usługi na rzecz osób starszych.

Podczas spotkania dyskutowano o działaniach profilaktycznych i edukacyjnych zwiększających bezpieczeństwo osób starszych oraz o sposobach dotarcia z tą wiedzą do jak najszerszego grona seniorów i ich rodzin. Uczestnicy forum uznali, że każde działanie profilaktyczne - poczynając od prezentacji multimedialnych w szkołach, w klubach seniora, artykułów w lokalnej prasie i telewizji – przyniesie wymierny efekt w postaci zwiększenia świadomości zagrożeń i umiejętności odpowiedniego reagowania w przypadku wystąpienia zagrożenia. W powiecie oławskim jest to już kolejne spotkanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów. Policjanci spotkali się już z mieszkańcami Bystrzycy i Marcinkowic, w najbliższym czasie planowane jest podobne forum z seniorami z gminy Domaniów.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • „Bezpieczeństwo osób starszych” – forum dyskusyjne
  • „Bezpieczeństwo osób starszych” – forum dyskusyjne
  • „Bezpieczeństwo osób starszych” – forum dyskusyjne
  • „Bezpieczeństwo osób starszych” – forum dyskusyjne
Polska Policja