Rusza program „Mały Ratownik" w Głubczycach - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Rusza program „Mały Ratownik" w Głubczycach

Data publikacji 14.03.2019

W Ratuszu Miejskim w Głubczycach odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej programu edukacyjnego „Mały Ratownik”. Na uroczystości obecny był Komendant Powiatowy Policji w Głubczycach nadkom. Piotr Smoleń, Wicestarosta Głubczycki Pani Anita Juchno, przedstawiciele władz samorządowych z całego powiatu oraz zaproszeni goście.

„Mały Ratownik” to program skierowany do dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Spotkania będą odbywać się przez najbliższe 3 miesiące. W ich trakcie policjanci, strażacy, strażnicy miejscy jak i ratownicy medyczni będą odwiedzali przedszkola w powiecie głubczyckim. Podczas tych spotkań funkcjonariusze zadbają o to, by przedszkolaki nauczyły się postępować w sytuacjach zagrażających życiu oraz takich, gdzie wymagana jest pomoc medyczna i powiadomienie służb ratunkowych.

„Mały Ratownik” to również konkurs dla uczniów szkół średnich. 13 marca został oficjalnie ogłoszony konkurs na stworzenie projektu plakatu, który będzie zarazem logiem programu „Mały Ratownik”. Dla zwycięzcy przewidziane są atrakcyjne nagrody.

  • Podpisanie porozumienia dotyczącego programu "mały ratownik" przez Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach nadkom. Piotra Smolenia i Wicestarostę Głubczyckiego Panią Anitę Juchno.
  • Uczestnicy spotkania
  • Uczestnicy spotkania
Polska Policja