Świeccy mundurowi wspólnie uczyli przedszkolaków bezpieczeństwa - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Świeccy mundurowi wspólnie uczyli przedszkolaków bezpieczeństwa

Data publikacji 25.06.2018

Jak wyposażony jest radiowóz? Czy Amper łapie złodziei? Jak zakłada się kajdanki? Na te i inne pytania szukały odpowiedzi dzieci z Przedszkola nr 1 w Świeciu, które spotkały się z przedstawicielami policji, straży pożarnej i straży miejskiej na pikniku zorganizowanym z okazji rozpoczęcia lata. Podczas spotkania mundurowi prezentowali sprzęt, robili pokazy i opowiadali o swojej pracy a wszystko dlatego, że „Kręci nas bezpieczeństwo"

Świeccy policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi na zaproszenie Przedszkola nr 1 w Świeciu wzięli udział w festynie zorganizowanym z okazji rozpoczęcia lata. Mundurowi przygotowali mnóstwo atrakcji. Były słodkości, zabawy dla dzieci, pokazy sprzętu służbowego oraz umiejętności policyjnego psa „Ampera”, a wszystko pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W tak wesołym i kolorowym dniu najmłodsi bardzo chętnie wcielali się w rolę mundurowych zasiadając za kółkami radiowozów i kierownicą policyjnego motocykla. Jedni w przyszłości chcieliby zostać policjantami, a inni strażakami lub strażnikami. Na koniec policjanci przypomnieli o bezpieczeństwie w czasie zbliżających się wakacji, a dzieci w prezencie otrzymały odblaski.

Ładowanie odtwarzacza...