Czytam - wiem - jestem bezpieczny - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Czytam - wiem - jestem bezpieczny

Data publikacji 14.12.2017

To wspólny projekt Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach przewidujący cykl zajęć edukacyjnych adresowanych do dzieci z przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych z Siedlec.

W Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach Komendant Miejski Policji w Siedlcach podinsp. Andrzej Dziewulski oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach Jadwiga Madziar podpisali porozumienie o współpracy partnerskiej przy realizacji projektu pod nazwą „ Czytam – wiem –jestem bezpieczny”.

W przedszkolach i szkołach odbywać się będą zajęcia edukacyjne podczas których najmłodsi dowiedzą się jakie niebezpieczeństwo może im zagrażać i jak temu aktywnie zapobiegać. Zajęcia prowadzone będą wspólnie przez pracownika biblioteki i funkcjonariusza policji. W spotkaniach z dziećmi wykorzystane zostaną lektury związane z tematem zajęć oraz materiały związane z ogólnie pojętym bezpieczeństwem, jak choćby gadżety zawierające numery telefonów alarmowych.

Placówki oświatowe, które zechcą wziąć udział w realizowanym projekcie mogą zgłaszać się zarówno do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, jak też do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siedlcach.

 

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska