O pierwszej pomocy z dziećmi w Zespole Szkół Specjalnych - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

O pierwszej pomocy z dziećmi w Zespole Szkół Specjalnych

Data publikacji 14.12.2017

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak cenną umiejętnością jest udzielenie pierwszej pomocy. Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie mł. asp. Michał Nożewski wraz z ratownikiem medycznym z PSP w Wyszkowie spotkali się z uczniami i przeprowadzili lekcję z praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Z inicjatywy dzielnicowego mł. asp. Michała Nożewskiego z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku mogło zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Pod okiem fachowca, zaproszonego ratownika z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie dzieci i młodzież utrwalali w teorii i praktyce wiadomości dotyczące resuscytacji oraz innych zagadnień pomocy przedmedycznej. Policjant przypominał uczniom numery alarmowe i przytoczył przykłady, gdzie nawet kilkuletnie dzieci ratowały ludzkie życie. Uczulał też młodych odbiorców jak ważna jest odpowiednia i szybka reakcja w przypadku gdy zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie. Dzielnicowy podkreślił również, że żarty lub fałszywe zgłoszenie niosą za sobą poważne konsekwencje i nie można dla zabawy dzwonić na numery alarmowe.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak cenną umiejętnością jest udzielenie pierwszej pomocy. Po takim praktycznym spotkaniu na pewno łatwiej będzie przełamać lęk i udzielić pomocy poszkodowanemu, choćby przez sprawne wezwanie odpowiednich służb.

 

Autor: sierż. szt. Marta Gierlicka