"Widoczny jak znicz" - policjanci kolejny raz rozdawali odblaski - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

"Widoczny jak znicz" - policjanci kolejny raz rozdawali odblaski

Data publikacji 31.10.2017

Dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy wyruszamy na cmentarze. Duża część z nas odwiedza nekropolie w swoich miejscowościach. Wiele osób, aby zapalić znicz na grobach najbliższych, pieszo porusza się po drogach. Aby przypomnieć pieszym o bezpieczeństwie, podkarpaccy policjanci rozdawali odblaski w rejonach cmentarzy.

Działania zostały zorganizowane głównie z myślą o pieszych. Kolejny raz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie razem z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, zorganizowali akcję pod nazwą „Widoczny jak znicz”. Przy cmentarzach na terenie miasta Rzeszowa, Przemyśla i Tarnobrzega, policjanci rozdawali elementy odblaskowe.

Pamiętajmy, że Dzień Wszystkich Świętych, to również czas wzmożonego ruchu pieszych, przede wszystkim w okolicach cmentarzy. Pośpiech i chęć zaoszczędzenia czasu, często sprawiają, że zapominamy o bezpieczeństwie naszym i innych. Niestety brak ostrożności może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Na niebezpieczeństwo szczególnie narażeni są piesi. Szybko zapadający zmrok sprawia, że pieszy idący poboczem w ciemnym ubraniu jest dla kierowcy praktycznie niewidoczny. W takich warunkach kierowca dostrzega pieszego w ostatniej chwili i najczęściej jest już za późno na reakcję i uniknięcie potrącenia. Wielu tragediom można by zapobiec, gdyby pieszy miał choćby mały element odblaskowy.

Policjanci apelowali także do kierowców, by pamiętali o ograniczeniu prędkości i zwalnianiu w rejonach przejść dla pieszych i w rejonie cmentarzy oraz zachowali ostrożność w miejscach nieoświetlonych, gdzie nie ma chodników.
 
Pamiętajmy, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.
Polska Policja