Na koloniach o bezpieczeństwie - Aktualności - Żyj bezpiecznie

Aktualności

Na koloniach o bezpieczeństwie

Data publikacji 03.08.2015

Pilscy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile realizują wspólne patrole miejsc zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Kontrole odbywają się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2015”. Mundurowi na spotkaniach z wypoczywającymi przypominają o zasadach bezpieczeństwa.

Jak co roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile w trakcie trwania letnich wakacji realizują szereg przedsięwzięć profilaktycznych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa wypoczywających na terenie powiatu dzieci i młodzieży. Przez cały okres trwania wakacji, mundurowi wspólnie z przedstawicielami Sanepidu odwiedzają miejsca zbiorowego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Podczas takich wizyt mundurowi nie tylko sprawdzają stan bezpieczeństwa, ale również przeprowadzają z najmłodszymi pogadanki dotyczące elementarnych zasad bezpiecznego wypoczynku. Omawiane jest przede wszystkim bezpieczeństwo nad wodą. Jak się okazuje, dzieci posiadają znakomitą wiedzę na temat bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku.

  • Dzieci słuchają policjantki
  • Policjantka prezentuje kamizelkę ratunkową
  • Pracownica Sanepidu i policjantka rozmawiają z dziećmi
Polska Policja